Ajaloolisest mängust ajalooline võit

20140406_095941
JK Tallinna Kalev III – Viimsi FC Igiliikur 2-4 (1-0)

Täna juba kl 10 hommikul algas Kalevi kunstmurul Viimsi FC Igiliikuri ajaloo esimene III liiga mäng, mis ühtlasi oli ka esimeseks ametlikuks mänguks sel hooajal meeskonnale. Kui kontrollmängudes olime näidanud kehva vormi ja palju eksimusi, siis tänaseks mänguks oli kõigi meeste häälestumine hoopis teistsugune.
Jäime siiski suhteliselt ilusast mängupildist hoolimata kaotusseisu, kui Kalevi vasakäär keris ilusa löögi Priidule püüdmatult lati alla. Esimesel poolajal jäeti ka meie kasuks vilistamata raudkindel penalti, kui Meelis kastis suhteliselt küüniliselt selja tagant maha tõmmati. Kohtunik Saveljevi vile aga veel sel hetkel miskipärast vaikis.
Teisel poolajal aga suutsime peagi viigistada, kui Meelis ilusti 3-4 vastast korraga kohvilauda istuma saatis ja palli kandikul Taavile ette tõi, kes ilusti vasakule alla nurka ära lõi: 1-1. Seejärel Kalev jällegi korraks ärkas ja suudeti uuesti juhtima minna kui meie kaitseliini peataolek ära karistati ja jällegi ulmeline väljakeriv löök Priidule posti kõrvale löödi. Ka seegi kord polnud meie väravavahil võimalik meeskonda päästa.
Aga Igiliikur ei alistunud! Ivar röövis vastaste kasti lähistel vaheltlõikega palli ja vajutas ilusti jällegi alla vasakule – postipõrkest seis 2-2.
Sellelt seisult tuli ka lõpuks kohtunikul meile penalti anda, sest vastaste kastis toimunud sagimise käigus sai Meelis ilmselge koksu jalga, puhas penalti ja seekord ka kohtunikul sellest mööda vaadata ei õnnestunud. Taavi realiseeris pennu külmalt, tehes seisuks meile 3-2.
Tundus, et meid veidi ka alahinnati, noored vastased kustusid teisel poolajal suhteliselt üllatavalt ära ja kuigi suudeti veel mõni päris ohtlik vasturünnak teha, andis nende keskväljamootori vigastusega lahkumine ilmselgelt tunda ja mängu viimane värav tuli siiski hoopis meilt. Jõulise debüüdi Igiliikuri eest teinud Meelis tegi jälle võimatut viies palli nullolukorrast ilusti läbi mitme vastase värava ette, kus Jürgen lihtsa kõksuga vormistas mängu lõppseisuks 4-2 külalismeeskonnale! Viimsi FC Igiliikur alustas oma III liiga teekonda võidukalt – super!
Täna mängisid: Jalasto; Karajev, Kelder (c), Kogermann, Kontaveit (Kutser); Salm, Viik, Nestor, Tasa, Rõuk (Luik); Mere (Laasik)
Varus: Arge, Kutser, Luik, Laasik
Väravad: Viik x2, Rõuk, Laasik