Viik IAFA-ga jättis meid liidriks

Viimsi FC Igiliikur – IAFA Estonia 1-1 (0-0)
18. vooru mängus läksime kokku lähima jälitaja IAFA Estoniaga, kellele võõrsilmängu kaotasime kindlalt 0-2.
Arvata oli, et tuleb väga võrdne mäng, kus palju väravavõimalusi ei teki. Nii ka läks. Esimesel poolajal olid ohlikumad momendid üks Gaidajenko läbiminek, mis õnneks suluseisuks vilistati ja meie poolt Rando löök, mis tabas täpselt väravaraami ristnurka. IAFA mängijad näitasid ka välja närvilisust ja rahulolematust kohtuniku otsustega ning ka ebameeldivat agressiivsust ja mölinat meie mängijate suunas. Õnneks said nad selle eest ka väärilise karistuse kui juba esimese poolaja lõpuks üks nende mees teise kollasega väljakult minema saadeti. Poolaja vile kõlades tundus seega meie seis väga hea.
Kuid tihtipeale arvulise ülekaalu saanud meeskond laseb alateadlikult veidi lõdvemaks ja vähemusse jäänud meeskond paneb võitlust juurde ja nii kahjuks teise poolaja alguses ka juhtus. Üks kerge uinumine ja kohe saime karistuse kui ulmeline kauglöök maandus Olavile taga ristis. Väga valus värav ja ettearvatult tegi see meid kohe närviliseks ja kannatamatuks. Aega tegelikult ju oli – terve poolaeg veel ees. IAFA seisis aga kaitses väga hästi ja hoolimata rohketest nurgalöökidest ei suutnud me siiski kuidagi väravani jõuda. Lõpus võtsime juba suuri riske ja tagantjärgi öeldes mängu olulisema tõrje tegi Olav üsna lõpus kui võttis jalaga ära Gaidajenko üks-ühele mineku. See oli lõpuks vägagi otsustav, sest meie meeletu surve kandis lõpuks vilja ja kastis aset leidnud pingpongi tagajärjel tabas pall 90.+2 minutil ühe vastase kätt ja Taavi realiseeris õiglaselt määratud penalti külmavereliselt. Kolm üliolulist mängu veel jäänud. 29.09 kohtume Kalevi murul Kalev Juunioriga.
Eile käisid platsil: Arge; Kontaveit, Karajev, Kelder (c), Mamajev (Rõuk); Salm, Viik, Nestor, Randjõe; Fadejev (Peeduli), Grigorjev (Mere) (Vnukov)
Varus: Põldre, Rõuk, Vnukov, Mere, Peeduli, V.Kägo, Mutli
Värav: Viik (pen)
Hoiatus: Kontaveit