Neljandast voorust hooaja esimene viik

Viimsi FC Igiliikur – IAFA Estonia 1-1 (1-1)
Neljanda vooru mängus tuli meile vastu üks eedatavalt tugevamaid vastaseid tänavuses liigas – IAFA Estonia. Võib öelda, et kahtlemata oli tegu seni tugevaima vastasega, kellega sel hooajal mänginud oleme. Isegi ilma kardetud Jagudinita.
Mängu alguses siiski IAFA andis ettevaatlikult meile ohjad ja lasti taga rahulikult palli lükata, oodates-kombates, mida meie hetke tabeli liidrina suudame. Kaitses olidki nad vähemalt mängu alguses suhteliselt rabedad, aga meil ei olnud täna seda õnne ega ka piisavalt nahhaalsust, indu ja julgust, et seda ära karistada. Üritasime ehitada, kuid ohtlikke momente liiga palju tekitada ei õnnestunud. Vastane aga haistis, et ei ole hullu midagi ja hakkas ka vaikselt meie väljakupoolele hiilima, üha julgemalt ja ka õnnestunumalt. Ühest karistuslöögist õnnestuski neil hea madala löögi tagajärjel mängu juhtima minna.
Võib öelda, et värava järel tõmbuti pisut jälle tagasi ja vaadati rahulikult, mis see haavatud igiliikur siis tegema hakkab. Veidi suutsime ka mängu elu sisse saada ja mõned nurgalöögid teenida, milledest ühe tagajärjel Sergei peaga palli võrku saatis, kusjuures söödupunkt läks Arlile. Poolaeg 1-1.
Teisele poolajale tuli IAFA juba tuntavalt julgemalt ja püüti kiirete söötudega keskväljal ja ka kiiretele ründajatele tsooni läkitatud pallidega meie kaitseliinis paanikat tekitada. Samas meile ehitamiseks väga ruumi ei antud. Võib öelda, et ilmselgelt suudeti meie mängu lugeda ja teiseks poolajaks vajalikud korrektuurid teha. Teisel poolajal siiski lõppkokkuvõttes ohtlikud olukorrad jagunesid umbes pooleks, IAFAl võibolla olid veidi teravamad võimalused, Olav pidi mitu korda ikkagi heade tõrjetega meid päästma! Lõpuks aga skoori enam ei tehtudki ja tulemuseks viik, mis võibolla rahuldab meid veidi rohkem, kuna paikneme hetkel IAFAst tabelis eespool. IAFA aga on kindlasti väga raske vastane, kes kindlasti ka järgmistes mängudes kõigile hambaid näitab. Järgmine liigamäng Tapa põllul, enne aga on vaja veel Tartus ära käia 😉
Täna said mängu kirja:
Arge; Mutli (Mamajev); Karajev, Kogermann, Kontaveit (c); Ulman (Rõuk), Viik, Nestor, Fadejev (Randjõe), Salm; Mere (Voog)
Varus: Põldre, Luik, Saun, Mamajev, Rõuk, Randjõe, Voog
Värav: Fadejev